مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

فكر مي‌كنيد چرا رنگ سفيد در تمام طول سال جزو رنگ‌هاي محبوب در پوشيدن لباس به شمار مي‌آيد؟!

در لباس‌هاي سفيد آرامش و تازگي وجود دارد كه آنها را شيك مي‌سازد! اين عقيده طراحان مد و لباس است. به خصوص اگر اين رنگ در روزهاي گرماي سال پوشيده شود شيك‌تر هم جلوه خواهد كرد.

هرچه دماي هوا بالاتر مي‌رود پوشنده لباس سفيد آرام و خونسرد به نظر مي‌رسد. بهتر است نگاهي به بعضي از اصول پايه، در پوشيدن لباس‌هاي سفيد بيندازيم، يكي دو نكته براي يادآوري اينكه چه وقت بايد لباس سفيد پوشيد وجود دارد

 مراقب باشيد كه كجا لباس سفيد مي‌پوشيد:

از آنجايي كه سفيد نور را منعكس مي‌كند و هرچيزي كه در زير آن قرارداشته باشد را بزرگتر جلوه مي‌دهد، پارچه سفيد را براي هر لباسي استفاده نكنيد زيرا آن بخش‌هايي از بدن شما كه بزرگ هستند را بزرگتر جلوه مي‌دهد. در عوض مي‌توانيد لباس سفيد را براي بخش‌هايي از بدن كه كوچك هستند استفاده كنيد تا عيب‌هاي بدنتان پوشيده شود.

 از لباس كشباف سفيد چشم بپوشيد:

اگر شما يك پرستار، تازه عروس، يا حتي يك كودك زير پنج سال هستيد، لباس كشباف سفيد را به گوشه كمد لباس‌هايتان بفرستيد؛ اين لباس شما را ريز، كوچك و حتي كوتاه‌تر نشان مي‌دهد.

 در مورد پوشيدن كفش‌هاي سفيد دوباره فكركنيد:

كفش‌هاي سفيد جيغ مي‌زنند: بهار و تابستان! شايد به همين دليل است كه خريد كفش‌هاي سفيد در فصول گرم متداول‌تر است. اما از آنجايي كه كفش‌هاي سفيد پاهايتان را بزرگتر نشان‌مي‌دهند و همچنين مي‌توانند بلنداي پايتان را كوتاه‌تر جلوه دهند؛ شما با پوشيدن آنها كوتاه قدتر به نظر مي‌آييد، پس بهتر است براي رسيدن به اهداف خيالي‌تان انتخاب بهتري داشته باشيد و در جست‌وجوي مدل و رنگ كفشي باشيد كه پاهاي شما را باريك و كشيده نشان دهد.

 براي مهماني عروسي سفيد نپوشيد:

اگر شما عروس هستيد يا مهماني عروسي متعلق به شماست سفيد بپوشيد، ‌در غير اين صورت سعي نكنيد لباس سفيد يك دست را براي مهماني شب انتخاب كنيد. سعي نكنيد با عروس كه بزرگترين روز زندگي‌اش است رقابت كنيد.

با تمام اين تفاسير، اگر شما هيچ رنگ ديگري را دوست نداريد و فقط سفيد به شما مي‌آيد و تنها رنگ انتخابي شما است، سعي كنيد از رنگ كرم نزديك به سفيد، به جاي رنگ سفيد عاجي، پوست تخم‌مرغي يا صدفي استفاده كنيد. پس نااميد نشويد و سايه‌اي ديگر از رنگ سفيد را به جاي سفيد خالص امتحان كنيد.

دقت كنيد كه پوشيدن رنگ سفيد بهترين راه براي شيك به نظر رسيدن، آرامش داشتن و لذت بردن از هواي گرم است. اگر اين اصول را به‌كار ببريد، وقتي لباس مي‌پوشيد، حتما آرام و البته زيبا به نظر خواهيد آمد.

همشهري آنلاين


نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:2 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog